Araç Ağır Bakım Nedir?

Araç Ağır Bakım Nedir?

Araç ağır bakımı nedir ve hangi aralıklarla yapılmalıdır? Bu soruya cevap verirken araçların marka ve modeline göre değerlendirme yapmak gerekir. Dizel ve benzinli araçlarda bu sürenin daha farklı olması söz konusu olabilir. Araç segmenti ve markanın tavsiyeleri doğrultusunda her aracın kapsamlı bir bakıma ihtiyaç duyması söz konusudur. Bu tür bakımlar her yıl farklı mevsimlerde yapılan periyodik bakımlara göre daha kapsamlı bakımlar olarak karşınıza gelmektedir.

Ağır bakımlar 15 bin ila 20 bin km arasında yapılırken yeni araçlarda bu süreci daha da uzatmak mümkün olur. Kış bakımı ve bahar bakımı gibi süreçleri yaşayan araçlarda, uzmanların tavsiyeleri araç ağır bakımına yönlendirebilir.

 

Araç Ağır Bakım Nedir?

Araç Ağır Bakımı Nedir? Ne Kadar Sürede Bir Yapılır?

Araç Ağır Bakımı Nedir? Ne Kadar Sürede Bir Yapılır?

Araç ağır bakımı uzun aralıklarla yapılan bir bakım türüdür. Bu bakım süreci genellikle araçtan araca ve duruma göre değişkenlik gösterir. Motor bakımı esnasında yağ ve filtre değişimi gibi uygulamalar uzman servis denetiminde hizmet olarak sunulur. Sıvıların kontrolü bu kapsamlı bakım esnasında yapılır. Araçta bulunan kayışlar ve filtreler, yine bu kapsamlı bakım esnasında titiz şekilde gözden geçirilir. Hortumlar ve sistemler yine dikkatle gözden geçirilir.

Kapsamlı bir bakım çözümü konusunda servisimizin dikkatle sunduğu hizmetler, tam da aracınızın en çok ihtiyaç duyduğu dönemde gerçekleşir. Aracın motoruna, mekanik sistemlerine ve pek çok parçasına dokunuş gerçekleştiren uzman ekiplerimiz. Güvenle tekrardan yola çıkabilmeniz için size yardımcı olur. Her bir araç için yapılan titiz çalışmalar, araç ömrünü daha da uzun hale getirir.

 

Araç Ağır Bakımı Nedir? Ne Kadar Sürede Bir Yapılır?

Ağır Bakım Araçlara Ne Kazandırır?

Ağır Bakım Araçlara Ne Kazandırır?

Araç ağır bakımı otomobil servis hizmetlerinin en önemli hizmetleri arasında bulunur. Yola daha güvenle çıkmak isteyen insanlar araçlarının bu konudaki gereksinimlerini bilmeli ve tercihlerini de buna göre yapmalıdır. Modern ve geniş imkânlı bir servis bünyesinde bakım çalışmaları çok kapsamlı olarak yapılmaktadır. Bu bakımlar ise araçlara uzun ve sağlıklı kullanım ömrü sağlamaktadır.

Periyodik ve mevsimsel bakım esnasında yapılan çalışmalar çok önemlidir. Ağır bakımla mukayese edildiğinde ise bu çalışmaların biraz daha yüzeysel kaldığından söz etmek mümkündür. Uzman servisin yapmış olduğu ağır bakım çalışmaları ise daha derinlemesine bir hizmet olarak görülebilir. Ağır bakım çalışması yaptıran araçlar artık daha sağlam ve güvenilir olarak yola çıkma şansı bulurlar.

 

Ağır Bakım Araçlara Ne Kazandırır?

Ağır Bakım Zamanında Yapılmazsa Ne Olur?

Ağır Bakım Zamanında Yapılmazsa Ne Olur?

Ağır bakım nedir ve ne zaman gereklidir gibi bir sorunun cevabını verdiğimizde tüm araçlar için burada farklı süreler ortaya çıkabilir. Gerek araç segmenti gerekse de araç markasının tavsiyeleri, bu konuda farklı zaman dilimlerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. 10 bin, 15 bin hatta 20 bin kilometre mesafede yapılan ağır bakım çalışmaları, aracın genel olarak uzun dönemde ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olur. Bu gibi bakım süreçleri, etraflıca yapılan ve güven veren bakım dönemleridir. Bu esnada aracın pek çok parça ve bileşeni gözden geçirilir. Mekanik sistemler, elektrik sistemleri, elektronik sistemler ve motorla ilgili her bir parça ve bileşen, bu süreçte gözden geçirilir. Conta, filtre, yağ ve benzer unsurların kontrolü bu bakım sürecinde yapılır. Motor revizyon çalışmaları yine gerekli olduğu koşullarda, ağır bakımın önemli gündem ve ana maddeleri arasında yer almaktadır. Servis bünyemizde yıllardan beri pratik ve hızlı çözümlerle ağır bakım hizmetleri sunmaktayız. Zamanı geldiğinde her bir araç için gerekli olan bu hizmet, servisimizin modern imkânları ile sunulmaktadır. Eğer bu tip bakımları aksatacak olursanız, aracınız için hiç de olumlu sonuçlar ortaya çıkmaz. Zamanında yapılmayan bakımlar, motorun ve benzer parçaların zarar görmesine neden olabilir. Aracı daha büyük zararlardan kurtarmak ve maddi hasarı en uygun seviyede tutmak için, düzenli ve gerekli ağır bakım çalışmalarının zamanında yapılması gerekir. Bakım esnasında uzman ekipler hazır olmalı ve ekipman kalitesi en üst düzeyde olmalıdır. Servisimizin sağlamış olduğu ergonomik ve avantajlı istasyon seçenekleri, bu tür bakım çalışmalarının verimliliğini desteklemiştir.

Ağır Bakım Zamanında Yapılmazsa Ne Olur?